Zapraszamy do Poznania – konferencja „czas na kobiety”

Gorąco zachęcamy do udziału w konferencji „Czas na kobiety”.
https://www.kongreskobiet.pl/pl-PL/news/show/czas_na_kobiety_-_konferencja_w_poznaniu
Zaproszenie kierujemy do wszystkich Pań chcących żyć aktywnie i być czynne zawodowo.
wydarzenie  jest organizowa Stowarzyszenie Kongres Kobiet.
Wydarzenie odbędzie się 25 listopada 2016 (piątek), Poznań, Collegium da Vinci, gen. Tadeusza Kutrzeby 10. Udział w konferencji jest nieodpłatny. W harmonogramie zostało przewidziane mnóstwo ciekawych prelekcji, w tym: . Korzyści z obecności kobiet w gospodarce czy Bariery, wyzwania i dobre praktyki. Przewidziana została również część warsztatowa w, której na zarejstrowane Uczestniczki czekają warsztaty takie jak: „kobiety mają głos i nie boją się go użyć” czy „Wizerunek sukcesu – jak mnie widzą, tak… mi płacą. To Tylko niektóre z propozycji jeżeli chodzi o warsztaty w powyższej konferencji. O udziale w warsztatach decyduje kolejność zgłoszeń. Także nie czekajcie do ostatniej chwili na pewno naprawdę warto się zapisać. Część Warsztatowa ja cała konferencja na pewno będzie wartościowe i różnorodna, jednak żeby was jeszcze bardziej zachęcić słowu prelegentkach które będą prowadzić to wydarzenie.
DOROTA WARAKOMSKA – dziennikarka i publicystka, autorka reportaży, programów telewizyjnych, artykułów, doradczyni medialna, wykładowczyni, autorka m.in. książki o USA: „Droga 66”. Prezeska zarządu stowarzyszenia Kongres Kobiet oraz rzeczniczka prasowa, założycielka i członkini zarządu „Towarzystwo Dziennikarskie”. Związana z TVP w latach 1991-2006: reporterka, korespondentka w USA, prezenterka głównych programów informacyjnych: Wiadomości TVP1 i Panoramy TVP2, szefowa Panoramy i wicedyrektor TVP1. Absolwentka UW. Stypendystka National Forum Foundation oraz German Marshall Fund of the US. Stażystka w stacjach Fox oraz CNN.

DR EWA RUMIŃSKA-ZIMNY – ekonomistka, ekspertka ONZ, Parlamentu Europejskiego i Komisji Europejskiej, wykładowczyni Gender Studies IBL PAN, Prezeska Międzynarodowego Forum Kobiet Nauki i Biznesu przy Szkole Głównej Handlowej. Zajmuje się rolą kobiet w nowoczesnej gospodarce promując tezę, że równość „opłaca się” firmom i gospodarce. Międzynarodowe doświadczenie pracy w ONZ w Nowym Yorku i Genewie. Była członkinią zespołu przygotowującego Human Development Reports (UNDP) oraz Gender Focal Point w Europejskiej Komisji Gospodarczej ONZ gdzie kierowała programem Women and Economy i była odpowiedzialna za przeglądy realizacji zobowiązań państw członkowskich zawartych w Deklaracji Pekińskiej (Beijing +10, Beijing +15). Inicjatorka pan-Europejskich konferencji Kobiet Biznesu, autorka publikacji m.in. Gender Gap and Economic Policy (www.unece.org/pub). Doktorat w SGH po stażu naukowym na Sorbonne-Paris I. Praca akademicka w SGH i Georgetown University, Washington D.C (visiting professor). Członkini Zarządu Stowarzyszenie Kongres Kobiet.
EWA MYSZKOWSKA – specjalizuje się w zarządzaniu ryzykiem biznesowym oraz nowoczesnym podejściu do osiągania celów, nie tylko w biznesie. Entuzjastka nowych technologii. Z ciekawością przygląda się zmianom społecznym i gospodarczym z ich udziałem. Uwielbia wyzwania i poszukiwanie nieszablonowych, ale prostych rozwiązań. Orędowniczka otwartej komunikacji oraz dzielenia się wiedzą i doświadczeniem. Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego, The Institute of Internal Auditors oraz Letniej Akademii Kongresu Kobiet. Nieustannie poszukuje okazji do rozwoju swojego i innych. W ramach hobby rozwija swoje umiejętności kulinarne, działa twórczo na różnych polach i śledzi miejskie sprawy.
KATARZYNA SĘKOWSKA-KOZŁOWSKA – doktora nauk prawnych, adiunkta w Poznańskim Centrum Praw Człowieka Instytutu Nauk Prawnych PAN, współpracowniczka Interdyscyplinarnego Centrum Badań Płci Kulturowej i Tożsamości UAM oraz licznych organizacji pozarządowych. W swojej pracy badawczej zajmuje się przede wszystkim problematyką dyskryminacji, w szczególności ze względu na płeć oraz międzynarodowymi mechanizmami ochrony praw człowieka. Autorka monografii: „Komitet ONZ ds. Likwidacji Dyskryminacji Kobiet – ustrój, kompetencje, funkcjonowanie” (Toruń 2011) oraz wielu artykułów akademickich i opracowań eksperckich.
Opis spotkania: Prawo towarzyszy nam na każdym kroku – kształtuje sytuację kobiet w rodzinie, na rynku pracy, w przestrzeni publicznej; ma wpływ na bezpieczeństwo, zdrowie i wszelkie inne sfery życia. Celem wystąpienia będzie pokazanie na wybranych przykładach, jak prawo i to w jaki sposób jest stosowane, określa miejsce kobiet w społeczeństwie. Zastanowimy się czy prawo w Polsce jest sprzymierzeńcem kobiet? Czy pozwala skutecznie walczyć z dyskryminacją? Czy pomaga zmieniać stereotypy dotyczące ról płci, a może przeciwnie – umacnia je i pielęgnuje?
Przybliżyłam tylko niektóre Sylwetki z długiej listy występujących Prelegentek.
Mam nadzieję, że czujecie na tyle mocno zachęcamy do udziału że nie trzeba już nic więcej dodawać? 🙂
Do zobaczenia w Poznaniu!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *