Cytobus

W 2013 roku w Polsce zdiagnozowano 2909 nowych zachorowań na nowotwory złośliwe szyjki macicy, co stanowi 3.7 % wszystkich zachorowań na nowotwory złośliwe. W tym samym roku z powodu nowotworów szyjki macicy zmarło 1669 kobiet (co stanowi 4.0 % wszystkich zgonów na nowotwory złośliwe). Pomimo spadku zachorowalności i umieralności na nowotwory szyjki macicy w ostatnich dekadach, współczynniki zachorowalności i umieralności należą ciągle do najwyższych w krajach Unii Europejskiej. W roku 2012 zachorowalność w Polsce wyniosła 12.9/100 tys., i była wyższa od wszystkich krajów leżących na zachód od naszego kraju, za wyjątkiem Irlandii. Najniższą w Europie zachorowalność na nowotwory szyjki macicy obserwuje się w Finlandii (4,3/100 tys.) i Szwajcarii (3,6/100 tys.).

BADANIE CYTOLOGICZNE –to skuteczne, bezbolesne i bezpieczne badanie komórek pobranych z  szyjki macicy.

 • pozwala wykryć stany przednowotworowe i nowotworowe szyjki macicy, gdy nie ma żadnych objawów
 • daje możliwość oceny czy znajdujemy się w grupie ryzyka zachorowania na raka szyjki macicy.
 • Cytologia wykrywa również inne zmiany na szyjce macicy (nadżerki, stany zapalne) oraz zapalenia dróg rodnych.

Zachęcamy do regularnych badań profilaktycznych

To bardzo ważne, aby badanie cytologiczne wykonywać co roku, gdyż tylko regularna cytologia może wykryć raka szyjki macicy we wczesnym stadium,
co daje prawie 100% szansę na jego wyleczenie.

Podczas Konińskiego Kongresu Kobiet będzie można zapoznać się z innowacyjnym urządzeniem do samodzielnego badania piersi w warunkach domowych BRASTER oraz otrzymać kupon rabatowy na zakup urządzenia. Natomiast nie będzie wykonywanych badań profilaktycznych tym urządzeniem.

 

Wystawy i zakupy

Podczas naszego kongresu nie zabraknie możliwości obejrzenia ciekawych wystaw:

 • Szkice – wystawa malarstwa Eli Barszcz
 • Gotowe na wszystko – wystawa fotografii, których bohaterkami są konińskie amazonki
 • Kwiaty we włosach… wystawa prac słuchaczy Uniwersytetu III Wieku

A w poszukiwaniu ozdób do domu, kawiarni czy prezentów dla najbliższych zapraszamy na stoiska

 

strefa zdrowia

Strefa zdrowia

Podczas tegorocznego Konińskiego Kongresu nie zabraknie Strefy Zdrowia.

Wszystkie kobiety powyżej 25 roku życia będą mogły skorzystać z badania piersi przy pomocy urządzenia Braster. (Badania będą odpłatne a zakup urządzenia z kuponem rabatowym) 

Braster to innowacyjne w skali świata urządzenie, które pozwala na komfortowe i samodzielne badanie piersi w domu. Badanie za pomocą urządzenia Braster jest doskonałym uzupełnieniem innych metod diagnostycznych stosowanych obecnie w praktyce klinicznej
Zanim jednak przyjdziesz na badanie sprawdź kto nie może skorzystać z tych badań podczas V Konngresu Kobiet.

BRASTER nie jest przeznaczony dla kobiet:
 • będących w trakcie lub po leczeniu z powodu wystąpienia raka piersi, tj.: po chirurgicznym leczeniu oszczędzającym, po jednostronnej lub obustronnej mastektomii, terapii lekowej (chemioterapii, hormonoterapii, leczeniu biologicznym) oraz radioterapii

  Czasowymi przeciwwskazaniami do stosowania BRASTERA są:
  • Ze względu na fizjologicznie zmienioną strukturę piersi ciąża lub karmienie piersią

  • Infekcje uogólnione z temperaturą ciała większą lub równą 38°C oraz występowanie stanu zapalnego piersi przebiegającego z bólem, zaczerwienieniem skóry i zasinieniami

  • Implanty estetyczne, ostrzykiwanie piersi np. kwasem hialuronowym oraz lipotransfer (do 12 miesięcy po zabiegu)

  • Tumorektomia (do 12 miesięcy po zabiegu)

  • Biopsja cienkoigłowa piersi (do 4 tygodni po zabiegu); Biopsja gruboigłowa lub mammotomiczna (do 12 miesięcy po zabiegu)

W naszej Strefie Zdrowia nie zabraknie także porad profesjonalnego dietetyka  oraz będzie można wygrać indywidualny jadłospis od FitMed.  Na kongresie będzie możliwość wykonania analizy składu ciała, w tym masę tkanki tłuszczowej, mięśniowej, zawartość wody, a nawet masę kości.

Do wygrania będzie Pakiet Basic, który zawiera pełen indywidualny jadłospis na 7 dni wraz ze 100 przepisami, suplementację, zalecenia żywieniowe i zdrowotne oraz darmową wizytę kontrolną – szczegółów szukajcie przy stanowisku Persona Sport. 

 

Koniński Klub Amazonek oraz Magnolia Stowarzyszenie Kobiet z Problemami Onkologiczno- Ginekologicznymi zapraszają na swoje stanowiska  gdzie będzie można uzyskać porady i informacje o chorobach onkologiczno-ginekologicznych.

Zapraszamy do Poznania – konferencja „czas na kobiety”

Gorąco zachęcamy do udziału w konferencji „Czas na kobiety”.
https://www.kongreskobiet.pl/pl-PL/news/show/czas_na_kobiety_-_konferencja_w_poznaniu
Zaproszenie kierujemy do wszystkich Pań chcących żyć aktywnie i być czynne zawodowo.
wydarzenie  jest organizowa Stowarzyszenie Kongres Kobiet.
Wydarzenie odbędzie się 25 listopada 2016 (piątek), Poznań, Collegium da Vinci, gen. Tadeusza Kutrzeby 10. Udział w konferencji jest nieodpłatny. W harmonogramie zostało przewidziane mnóstwo ciekawych prelekcji, w tym: . Korzyści z obecności kobiet w gospodarce czy Bariery, wyzwania i dobre praktyki. Przewidziana została również część warsztatowa w, której na zarejstrowane Uczestniczki czekają warsztaty takie jak: „kobiety mają głos i nie boją się go użyć” czy „Wizerunek sukcesu – jak mnie widzą, tak… mi płacą. To Tylko niektóre z propozycji jeżeli chodzi o warsztaty w powyższej konferencji. O udziale w warsztatach decyduje kolejność zgłoszeń. Także nie czekajcie do ostatniej chwili na pewno naprawdę warto się zapisać. Część Warsztatowa ja cała konferencja na pewno będzie wartościowe i różnorodna, jednak żeby was jeszcze bardziej zachęcić słowu prelegentkach które będą prowadzić to wydarzenie.
DOROTA WARAKOMSKA – dziennikarka i publicystka, autorka reportaży, programów telewizyjnych, artykułów, doradczyni medialna, wykładowczyni, autorka m.in. książki o USA: „Droga 66”. Prezeska zarządu stowarzyszenia Kongres Kobiet oraz rzeczniczka prasowa, założycielka i członkini zarządu „Towarzystwo Dziennikarskie”. Związana z TVP w latach 1991-2006: reporterka, korespondentka w USA, prezenterka głównych programów informacyjnych: Wiadomości TVP1 i Panoramy TVP2, szefowa Panoramy i wicedyrektor TVP1. Absolwentka UW. Stypendystka National Forum Foundation oraz German Marshall Fund of the US. Stażystka w stacjach Fox oraz CNN.

Continue reading