7 Plenerowy Kongres Kobiet

O solidarności jajników, kulcie piękna i menopauzie z innej perspektywy będziemy rozmawiać podczas siódmego, po raz pierwszy plenerowego,  Konińskiego Kongresu Kobiet. Tym razem zapraszamy 22 czerwca do Muzeum Okręgowego w Koninie.

 

Tradycyjnie KKK otworzą o godz. 10 podopieczni Fundacji Na Rzecz Rozwoju Dzieci i Młodzieży „Otwarcie” , a także Ewa Jeżak (Prezeska Stowarzyszenia), Paweł Adamów ( Zastępca Prezydenta Miasta Konina),Stanisław Bielik (Starosta Koniński) , Katarzyna Schellner (zastępca dyrektorki Muzeum Okręgowego w Koninie).

Pierwszy panel o godz. 10. 30 poprowadzi Iga Janiszewska – Pawlak – dziennikarka, Muzeum Okręgowe w Koninie.

Mamafia. O kwestii (braku) wsparcia między kobietami

Mówimy o „solidarności jajników”, o kobiecym froncie, o babskiej solidarności, ala czy te hasła to nie tylko puste frazesy? Internetowe fora, ulice, kręgi znajomych i rodziny przepełnione są negatywizmem, jadem, zawiścią i gniewem. Dlaczego w kluczowych momentach życia tak trudno o wsparcie, które kobiety mogłyby zaoferować innym kobietom? Czy i jakie znaczenie ma to wsparcie? Czy go potrzebujemy? Na te pytania spróbują odpowiedzieć panelistki:

– Dominika Kanarkiewicz – doradca noszenia dzieci w chustach i nosidłach miękkich, założycielka Fundacji Opieki Okołoporodowej

– Eliza Preuss – doula, doradca chustonoszenia, promotorka karmienia piersią, twórczyni akcji Wybieram Macierzyństwo

– Joanna Szar – mama, żona, założycielka bloga sharkmum.pl

– Margareta  Kurzawa – psycholożka

Kolejny panel ok. godz. 12. 30 –  Poszukiwanie własnego piękna – od okresu dojrzewania do samoświadomości poprowadzi Miłka Stępień – aktywistka, prezeska Stowarzyszenia Akcja Konin, członkini Zarządu Krajowego Partii  Zielonych.

W okresie dojrzewania wiele dziewczyn przechodzi kryzys samoakceptacji, który we współczesnym świecie dodatkowo jest napędzany przez świat reklamy, proponujący konkretne kanony piękna, często mało mające wspólnego z rzeczywistością, a więcej z photoshopem. Takie wzorce powodują, że wszelkie odstępstwa od tej „normy” mogą powodować w młodej psychice duże spustoszenie, czego przykładem są wysokie statystyki występowania bulimii czy anoreksji wśród młodych. W tym panelu porozmawiamy o tym, z czym zmagamy się jako kobiety nie tylko w okresie dojrzewania ale i przez całe życie i jak zaakceptować siebie, czyli dojrzeć do świadomej akceptacji.

Panelistki :

Olka Braciszewska-Benkhala – dziennikarka Portalu LM.pl

Anna Klechniowska – działaczka Fundacji Podaj Dalej im. Doktora Piotra Janaszka

Dorota Pasek   –  nauczycielka, autorka powieści ” Czas gniazdowania” i „Dziewczyna od trawnika”

Natalia Klimczak – przewodnicząca Młodzieżowej Rady Miasta Konina, członkini Przedwiośnia, działaczka społeczna

Julia Smogór  – członkini Przedwiośnia, uczestniczka debat oksfordzkich, działaczka społeczna

Ostatni panel poruszy temat menopauzy w wydaniu medycyny konwencjonalnej i chińskiej – Czas na hormony – czy na pewno ? , a poprowadzi go Olga Żaryn ( prezeska Towarzystwa Samorządowego  – koło Konin , działaczka społeczna )

Panelistki i paneliści:

– Hanna Samson – polska psycholożka, pisarka, dziennikarka, feministka

– Paulina Kazanowska –  fizjoterapeutka, akupunkturzystka w Holistycznym Centrum Terapii FAM

– Michał Michalski – ginekolog

– Magdalena Dobrowolska –   skarbniczka, członkini zarządu KKK

Tradycyjnie nie zabraknie imprez towarzyszących. W przerwie między panelami odbędzie się pokaz samoobrony dla kobiet – „Bezpieczna Kobieta” przygotowany przez Klub Pasjonatów Sztuk Walki Zagórów. Na kongresie pojawi się Justyna Lubczuk, aktorka, ambasadorka firmy Farmasi. Stowarzyszenie Akceptacja będzie promować książkę „Rodzice, wyjdźcie z szafy!” – zawierającą zapis rozmów z rodzicami osób LGB . Będzie Kącik Malucha, warsztaty „ Plecenie wianków świętojańskich” prowadzone przez florystki z firmy  „Cosinus”, „Chustomamy” – warsztaty z chustowania, spotkanie z doradcą laktacyjnym. O akcenty artystyczne zadba Zespół Tańca Ludowego „Uśmiech” z Liśca Wielkiego.

Całość zakończy ognisko i puszczanie wianków na jezioro.

Zapraszamy serdecznie !

VI Koniński Kongres Kobiet za nami

17 marca 2018 r. odbył się VI Koniński Kongres  Kobiet.

Fundacja Otwarcie swoim układem tanecznym rozpoczęła spotkanie pozostawiając przy tym mnóstwo pozytywnej energii. Następnie odbył się panel dyskusyjny podczas, którego przedstawicielki Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii Komendy Miejskiej Policji w Koninie  wraz z przedstawicielką Miejskiego Ośrodka  Pomocy Rodzinie i doktorem nauk prawnych dyskutowali o  przeciwdziałaniu przemocy. Okazało się, że problem dotyka wielu ludzi niezależnie od wieku czy płci. Specjaliści mówili o tym, na jaką pomoc mogą liczyć ofiary przemocy, oraz jak i gdzie powinny jej szukać. Uczestnicy Kongresu zadawali pytania i dzielili  się swoimi refleksjami.

Continue reading

Strefa Zdrowia na Konińskim Kongresie Kobiet

Wraz z naszym partnerem Przychodnią HAPPYMED* zapraszamy  na bezpłatne badanie piersi urządzeniem BRASTER podczas VI Konińskiego Kongresu Kobiet. Już 17.03.2018 w godz 10-14.

Wszystkie kobiety powyżej 25 roku życia będą mogły skorzystać z badania piersi przy pomocy urządzenia Braster(Badania będą bezpłatne).
Ponieważ profilaktyka jest najważniejsza to Koniński Klub „Amazonki” zaprasza do skorzystania z badań. Amazonki będą udzielały porad jak zadbać o siebie, by piersi były zdrowe. Na fantomach będą uczyły samobadania piersi.
Grupa Ratownicza „Okoń” III LO w Koninie udzieli informacji: jak sobie radzić w nagłych stanach zagrożenia życia? Wykorzystując kamizelkę do ćwiczenia chwytu odkrztuszającego, pokaże i nauczy pierwszej pomocy w przy zakrztuszeniu lub zadławieniu u dzieci i dorosłych. Na fantomach Ambu nauczy zabiegów RKO – reanimacji krążeniowo-oddechowej u dorosłych i niemowląt.

Continue reading

Punkt Stylizacji na VI Konińskim Kongresie Kobiet.

Wyjątkowe wydarzenie wymaga specjalnej oprawy! Specjalnie dla Was przygotowaliśmy kolejną atrakcję na tegoroczny Koniński Kongres Kobiet.
Specjalnie dla uczestniczek i uczestników VI Konińskiego Kongresu Kobiet uczennice klas: Technik usług fryzjerskich z ZSTiH (Zespół Szkół Technicznych i Hutniczych) w Koninie będą obsługiwać PUNKT STYLIZACJI. Wszystkich serdecznie zapraszamy!

Continue reading

Warsztaty Cyberprzemoc oraz zjawisko sextingu

Spotkanie wprowadza w problematykę zagrożeń wobec dzieci i młodzieży w internecie.  Zapoznaje z takimi zagadnieniami jak:  grooming, cyberprzemoc i seksting. Uczy, jak reagować na niebezpieczne sytuacje doświadczane przez dzieci i młodzież online. Warsztaty mają uwrażliwić dorosłe osoby na sygnały i procesy zachodzące w młodym pokoleniu. 

Adresaci: rodzice oraz profesjonaliści pracujący z dziećmi.
Czas trwania: 4 godzin dydaktycznych (4 x 45min) + przerwy. 

 Zapisy na warsztaty:

od godz. 9:00, 17 marca 2017 r. przy rejestracji podczas VI Konińskiego Kongresu Kobiet.

Continue reading

Strefa Zdrowia na VI Konińskim Kongresie Kobiet!

Podczas Konińskiego Kongresu Kobiet zapraszamy do Strefy Zdrowia, już 17 marca 2018 roku. 

Wszystkie kobiety powyżej 25 roku życia będą mogły skorzystać z badania piersi przy pomocy urządzenia Braster(Badania będą bezpłatne).

Braster to innowacyjne w skali świata urządzenie, które pozwala na komfortowe i samodzielne badanie piersi w domu. Badanie za pomocą urządzenia Braster jest doskonałym uzupełnieniem innych metod diagnostycznych stosowanych obecnie w praktyce klinicznej
Zanim jednak przyjdziesz na badanie sprawdź kto nie może skorzystać z tych badań podczas VI Kongresu Kobiet.

Na uczestniczki Kongresu będzie także czekał mammobus. Badania mammograficzne jak i badania brasterem będą dostępne bezpłatnie po wcześniejszym zapisie. Zapisy w dniu Kongresu- 17 marca 2018 w Młodzieżowym Domu Kultury w Koninie przy rejestracji.

Continue reading