Nazwy dla rond i wiaduktów w Koninie

Zarządzeniem Prezydenta Miasta Konina w sprawie przeprowadzenia konsultacji społecznych z mieszkańcami dotyczących nadania nazw rondom i wiaduktom położonym na terenie miasta Konina  do 28 maja 2021 mieszkanki i mieszkańcy mogą zgłaszać swoje propozycje nazwania:

  • ronda u zbiegu ulic: Europejskiej, Kolskiej i Trasy Warszawskiej,
  • wiaduktu u zbiegu ulic: Europejskiej, Kolskiej i Trasy Warszawskiej,
  • ronda na skrzyżowaniu ulicy Wyzwolenia z ulicami Zakole i 11 Listopada,
  • wiaduktu nad torami w ciągu ulicy Wyzwolenia,
  • ronda na skrzyżowaniu ulic Kleczewskiej i Ignacego Paderewskiego,
  • ronda usytuowanego w nowym przebiegu ulicy Kleczewskiej.

Na podstawie akcji Konińskie ulice dla kobiet sprzed 3 lat przygotowałyśmy dla Was na oficjalnym druku konsultacji, uzasadnienia z których możecie korzystać i wysłać do Prezydenta (dokumenty do pobrania)

100-lecia Praw Kobiet

Aleksandra Piłsudska

Anna Piasecka

Anna Walentynowicz

Antonina Żabińska

Elżbieta Zawacka

Estera Daum

GABRIELA BALICKA-IWANOWSKA

Grażyna Lipińska

JADWIGA DZIUBIŃSKA

Janina Komornicka

Maria Dulębianka

MARIA MOCZYDŁOWSKA

Maria Stanisława Wittek

Praw Kobiet

Teofila Wiśniowiecka

Wisława Szymborska

Zofia Moraczewska

Zofia Sokolnicka

Treść Zarządzenia pod linkiem, ale poniżej najważniejsze informacje, jeżeli chcecie by Wasz głos był ważny:

Mieszkańcy miasta – w okresie od 17 maja 2021r. do 28 maja 2021 r, – mogą składać do Urzędu Miejskiego w Koninie swoje propozycje nazw dla obiektów wymienionych w § 1.
2. Złożona propozycja nazwy musi zawierać:
a. wskazanie obiektu, którego dotyczy,
b. uzasadnienie zaproponowanej nazwy,
c. Imię i nazwisko osoby składającej propozycję,
d. oświadczenie wnioskodawcy, że jest mieszkańcem Konina,
e. klauzulę o treści „Wyrażam zgodę na wykorzystanie uzasadnienia w całości lub w części oraz dokonywania zmian w jego treści na potrzeby projektu uchwały, w sprawie nadania nazwy” lub o treści równoważnej.
3. Złożone propozycje nazw, które nie będą zawierały elementów wymienionych w ust. 2 nie będą brane pod uwagę.
4. Mieszkańcy mogą składać swoje propozycje w biurze obsługi interesanta Urzędu Miejskiego w Koninie, Plac Wolności 1, 62-500 Konin lub na elektroniczną skrzynkę podawczą urzędu na platformie ePUAP /3062011/SkrytkaESP lub na skrzynkę mailową urzędu sekretariat@konin.um.gov.pl

 

7 Plenerowy Kongres Kobiet

O solidarności jajników, kulcie piękna i menopauzie z innej perspektywy będziemy rozmawiać podczas siódmego, po raz pierwszy plenerowego,  Konińskiego Kongresu Kobiet. Tym razem zapraszamy 22 czerwca do Muzeum Okręgowego w Koninie.

 

Tradycyjnie KKK otworzą o godz. 10 podopieczni Fundacji Na Rzecz Rozwoju Dzieci i Młodzieży „Otwarcie” , a także Ewa Jeżak (Prezeska Stowarzyszenia), Paweł Adamów ( Zastępca Prezydenta Miasta Konina),Stanisław Bielik (Starosta Koniński) , Katarzyna Schellner (zastępca dyrektorki Muzeum Okręgowego w Koninie).

Pierwszy panel o godz. 10. 30 poprowadzi Iga Janiszewska – Pawlak – dziennikarka, Muzeum Okręgowe w Koninie.

Mamafia. O kwestii (braku) wsparcia między kobietami

Mówimy o „solidarności jajników”, o kobiecym froncie, o babskiej solidarności, ala czy te hasła to nie tylko puste frazesy? Internetowe fora, ulice, kręgi znajomych i rodziny przepełnione są negatywizmem, jadem, zawiścią i gniewem. Dlaczego w kluczowych momentach życia tak trudno o wsparcie, które kobiety mogłyby zaoferować innym kobietom? Czy i jakie znaczenie ma to wsparcie? Czy go potrzebujemy? Na te pytania spróbują odpowiedzieć panelistki:

– Dominika Kanarkiewicz – doradca noszenia dzieci w chustach i nosidłach miękkich, założycielka Fundacji Opieki Okołoporodowej

– Eliza Preuss – doula, doradca chustonoszenia, promotorka karmienia piersią, twórczyni akcji Wybieram Macierzyństwo

– Joanna Szar – mama, żona, założycielka bloga sharkmum.pl

– Margareta  Kurzawa – psycholożka

Kolejny panel ok. godz. 12. 30 –  Poszukiwanie własnego piękna – od okresu dojrzewania do samoświadomości poprowadzi Miłka Stępień – aktywistka, prezeska Stowarzyszenia Akcja Konin, członkini Zarządu Krajowego Partii  Zielonych.

W okresie dojrzewania wiele dziewczyn przechodzi kryzys samoakceptacji, który we współczesnym świecie dodatkowo jest napędzany przez świat reklamy, proponujący konkretne kanony piękna, często mało mające wspólnego z rzeczywistością, a więcej z photoshopem. Takie wzorce powodują, że wszelkie odstępstwa od tej „normy” mogą powodować w młodej psychice duże spustoszenie, czego przykładem są wysokie statystyki występowania bulimii czy anoreksji wśród młodych. W tym panelu porozmawiamy o tym, z czym zmagamy się jako kobiety nie tylko w okresie dojrzewania ale i przez całe życie i jak zaakceptować siebie, czyli dojrzeć do świadomej akceptacji.

Panelistki :

Olka Braciszewska-Benkhala – dziennikarka Portalu LM.pl

Anna Klechniowska – działaczka Fundacji Podaj Dalej im. Doktora Piotra Janaszka

Dorota Pasek   –  nauczycielka, autorka powieści ” Czas gniazdowania” i „Dziewczyna od trawnika”

Natalia Klimczak – przewodnicząca Młodzieżowej Rady Miasta Konina, członkini Przedwiośnia, działaczka społeczna

Julia Smogór  – członkini Przedwiośnia, uczestniczka debat oksfordzkich, działaczka społeczna

Ostatni panel poruszy temat menopauzy w wydaniu medycyny konwencjonalnej i chińskiej – Czas na hormony – czy na pewno ? , a poprowadzi go Olga Żaryn ( prezeska Towarzystwa Samorządowego  – koło Konin , działaczka społeczna )

Panelistki i paneliści:

– Hanna Samson – polska psycholożka, pisarka, dziennikarka, feministka

– Paulina Kazanowska –  fizjoterapeutka, akupunkturzystka w Holistycznym Centrum Terapii FAM

– Michał Michalski – ginekolog

– Magdalena Dobrowolska –   skarbniczka, członkini zarządu KKK

Tradycyjnie nie zabraknie imprez towarzyszących. W przerwie między panelami odbędzie się pokaz samoobrony dla kobiet – „Bezpieczna Kobieta” przygotowany przez Klub Pasjonatów Sztuk Walki Zagórów. Na kongresie pojawi się Justyna Lubczuk, aktorka, ambasadorka firmy Farmasi. Stowarzyszenie Akceptacja będzie promować książkę „Rodzice, wyjdźcie z szafy!” – zawierającą zapis rozmów z rodzicami osób LGB . Będzie Kącik Malucha, warsztaty „ Plecenie wianków świętojańskich” prowadzone przez florystki z firmy  „Cosinus”, „Chustomamy” – warsztaty z chustowania, spotkanie z doradcą laktacyjnym. O akcenty artystyczne zadba Zespół Tańca Ludowego „Uśmiech” z Liśca Wielkiego.

Całość zakończy ognisko i puszczanie wianków na jezioro.

Zapraszamy serdecznie !

VI Koniński Kongres Kobiet za nami

17 marca 2018 r. odbył się VI Koniński Kongres  Kobiet.

Fundacja Otwarcie swoim układem tanecznym rozpoczęła spotkanie pozostawiając przy tym mnóstwo pozytywnej energii. Następnie odbył się panel dyskusyjny podczas, którego przedstawicielki Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii Komendy Miejskiej Policji w Koninie  wraz z przedstawicielką Miejskiego Ośrodka  Pomocy Rodzinie i doktorem nauk prawnych dyskutowali o  przeciwdziałaniu przemocy. Okazało się, że problem dotyka wielu ludzi niezależnie od wieku czy płci. Specjaliści mówili o tym, na jaką pomoc mogą liczyć ofiary przemocy, oraz jak i gdzie powinny jej szukać. Uczestnicy Kongresu zadawali pytania i dzielili  się swoimi refleksjami.

Continue reading

Strefa Zdrowia na Konińskim Kongresie Kobiet

Wraz z naszym partnerem Przychodnią HAPPYMED* zapraszamy  na bezpłatne badanie piersi urządzeniem BRASTER podczas VI Konińskiego Kongresu Kobiet. Już 17.03.2018 w godz 10-14.

Wszystkie kobiety powyżej 25 roku życia będą mogły skorzystać z badania piersi przy pomocy urządzenia Braster(Badania będą bezpłatne).
Ponieważ profilaktyka jest najważniejsza to Koniński Klub „Amazonki” zaprasza do skorzystania z badań. Amazonki będą udzielały porad jak zadbać o siebie, by piersi były zdrowe. Na fantomach będą uczyły samobadania piersi.
Grupa Ratownicza „Okoń” III LO w Koninie udzieli informacji: jak sobie radzić w nagłych stanach zagrożenia życia? Wykorzystując kamizelkę do ćwiczenia chwytu odkrztuszającego, pokaże i nauczy pierwszej pomocy w przy zakrztuszeniu lub zadławieniu u dzieci i dorosłych. Na fantomach Ambu nauczy zabiegów RKO – reanimacji krążeniowo-oddechowej u dorosłych i niemowląt.

Continue reading

Punkt Stylizacji na VI Konińskim Kongresie Kobiet.

Wyjątkowe wydarzenie wymaga specjalnej oprawy! Specjalnie dla Was przygotowaliśmy kolejną atrakcję na tegoroczny Koniński Kongres Kobiet.
Specjalnie dla uczestniczek i uczestników VI Konińskiego Kongresu Kobiet uczennice klas: Technik usług fryzjerskich z ZSTiH (Zespół Szkół Technicznych i Hutniczych) w Koninie będą obsługiwać PUNKT STYLIZACJI. Wszystkich serdecznie zapraszamy!

Continue reading

Warsztaty Cyberprzemoc oraz zjawisko sextingu

Spotkanie wprowadza w problematykę zagrożeń wobec dzieci i młodzieży w internecie.  Zapoznaje z takimi zagadnieniami jak:  grooming, cyberprzemoc i seksting. Uczy, jak reagować na niebezpieczne sytuacje doświadczane przez dzieci i młodzież online. Warsztaty mają uwrażliwić dorosłe osoby na sygnały i procesy zachodzące w młodym pokoleniu. 

Adresaci: rodzice oraz profesjonaliści pracujący z dziećmi.
Czas trwania: 4 godzin dydaktycznych (4 x 45min) + przerwy. 

 Zapisy na warsztaty:

od godz. 9:00, 17 marca 2017 r. przy rejestracji podczas VI Konińskiego Kongresu Kobiet.

Continue reading