VI Koniński Kongres Kobiet za nami

17 marca 2018 r. odbył się VI Koniński Kongres  Kobiet.

Fundacja Otwarcie swoim układem tanecznym rozpoczęła spotkanie pozostawiając przy tym mnóstwo pozytywnej energii. Następnie odbył się panel dyskusyjny podczas, którego przedstawicielki Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii Komendy Miejskiej Policji w Koninie  wraz z przedstawicielką Miejskiego Ośrodka  Pomocy Rodzinie i doktorem nauk prawnych dyskutowali o  przeciwdziałaniu przemocy. Okazało się, że problem dotyka wielu ludzi niezależnie od wieku czy płci. Specjaliści mówili o tym, na jaką pomoc mogą liczyć ofiary przemocy, oraz jak i gdzie powinny jej szukać. Uczestnicy Kongresu zadawali pytania i dzielili  się swoimi refleksjami.

Kolejny panel poświęcony był setnej rocznicy uzyskania praw wyborczych przez  kobiety  w Polsce. Podczas, którego głos zabrały m.in. aktorka filmowa i teatralna Maria Seweryn oraz pisarka, dziennikarka i reżyserka Marta Dzido. Kobiety dyskutowały o tym jak zmieniały się ich prawa na przestrzeni wieku.

Przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie prowadzone były także  warsztaty dotyczące cyberprzemocy i zagrożeń na jakie jesteśmy narażeni korzystając z Internetu. Zaproszeni goście udzielili kilku cennych wskazówek w jaki sposób można się przed  tym chronić.

W przerwie między panelami można było skorzystać z darmowych usług fryzjerskich i kosmetycznych.  Wiele osób skorzystało także z darmowej porady prawnej, której udzieliła Kancelaria Prawna Nurkowscy.

Patrycja Rutkowska

Uczestniczka XI edycji Akademii Życia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *