One Billion Rising (Nazywam się Miliard) 14 luty 2018 w Koninie!

One Billion Rising (Nazywam się Miliard) – Przeciwko przemocy wobec kobiet i dziewcząt

W tym roku już po raz szósty w kilkudziesięciu miejscowościach w Polsce (również w Koninie) odbędą się lokalne wydarzenia w ramach ogólnoświatowej akcji One Billion Rising . Lokalność ma wyjątkowe znaczenie, tegoroczny protest posłuży poruszeniu tematu  przeciwdziałania przemocy na poziomie lokalnym.Jak można przeczytać w publikacji „Lokalne PROGRAMY PRZECIWDZIAŁANIA PRZEMOCY W RODZINIE A PERSPEKTYWA PŁCI. RAPORT. WZORCOWY PROGRAM” (Fundacja Feminoteka, Warszawa 2016) rola samorządu w przeciwdziałaniu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet jest niezwykle istotna.

„Osoby doznające przemocy najczęściej oczekują od systemu wsparcia konkretnej zmiany swojej sytuacji. Ich poczucie bezpieczeństwa, a także faktyczne zapewnienie bezpieczeństwa zależne jest również od tego, jaką rangę w hierarchii problemów społecznych będzie miała przemoc wobec kobiet oraz równouprawnienie kobiet i mężczyzn.” Jednocześnie raport zawiera informacje, że „(…)diagnoza problemu przemocy ze względu na płeć jest w lokalnych programach przygotowana w większości przypadków na bardzo ogólnym poziomie.”

Jak wskazuje Fundacja Feminoteka:

„(…) bez podkreślania, że to kobiety i dziewczęta najczęściej stają się ofiarami każdego rodzaju przemocy, trudno przygotować skuteczne programy i trudno temu zjawisku przeciwdziałać.

To okazja do zaapelowania do lokalnych decydentek i decydentów, by temat przemocy wobec kobiet i dziewcząt stał się dla nich jednym z priorytetowych działań. To także apel do kandydatek i kandydatów w wyborach samorządowych, by kwestie przemocy wobec kobiet włączyli do swoich wyborczych programów.

Chcemy pokazać, że przemoc wobec kobiet dzieje się tu i teraz, obok nas – u naszych sąsiadów, przyjaciół i znajomych, na naszej ulicy, podwórku, domu. Że problem przemocy wobec kobiet jest naszym lokalnym problemem.” źródło

#obr #TuiTerazNazywamsięMiliard

Dlatego też zgadzając się z założeniami akcji, wyrażając nasze zaangażowanie i widząc potrzebę działania nasze Stowarzyszenie Koniński Kongres Kobiet wychodzi na ulice!

Już 14 lutego 2018 roku w Koninie na Placu Wolności chcemy pokazać, że przemoc wobec kobiet dzieje się tu i teraz, obok nas. Problem przemocy wobec kobiet jest lokalnym problemem.

Przyłączcie się do nas!

Więcej informacji o wydarzeniu na naszym FB  oraz w naszym wydarzeniu na FB

*One Billion Rising (Nazywam się Miliard) to ogólnoświatowy protest, który zwraca uwagę na problem molestowania seksualnego kobiet i dziewczyn. Hasło jakie przyświeca OBR 2018: “Solidarity Against the Exploitation of Women” One Billion Rising (OBR)/ Nazywam się Miliard, jest organizowana od 2013 roku. Jej pomysłodawczynią jest Eve Ensler – amerykańska działaczka, feministka i pisarka. Pierwsza akcja odbyła się pod hasłem „Powstanie Ofiar Gwałtu – ONE BILLION RISING” i odbyła się 14 lutego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *